Počasí se mění, ale vy zůstáváte sami sebou

Vychutnejte si novou kolekci Atlas mraků, kterou inspirovala proměnlivost počasí i emocí.

Proměnlivost přináší mraky i slunce. Pocit hřejivých paprsků i silné bouřky. Stálost evokuje pocit jistoty, ale i napětí před tím, co přijde. Jak plynou nepředvídatelné krásy přírody, plynou i naše pocity. Radost, smutek, klid, hněv… Pocity, kterým dovolíme být naší součástí.

Právě proměnlivost je nosným tématem nové kolekce Pietro Filipi s názvem Atlas mraků. Hlavním motivem jsou emoce – jak přicházejí, plynou, odcházejí, jak jsou součástí každého z nás.

Mraky plynou oblohou, mění barvy i tvar, ale pod nimi stále zůstává něco neměnného.

„Je to pro mě téma současné doby – najít naše propojení s přírodou a planetou, se kterou tvoříme jeden celek, a o který musíme pečovat stejně jako o sebe.“

Monika Drápalová

Kolekce navazuje na hlavní ideu Pietro Filipi Respect what you feel, která zdůrazňuje potřebu respektování emocí, které se v nás střídají, a také znovuobjevení toho, kým jsme.

Obloha spojuje nálady a barvy. Nestálost s klidem, které jsou rovnocenně krásné. Kolekce Atlas mraků plyne tak, jak plynou mraky nad námi. Od pastelových tónů stoupá k sytým a intenzivním barvám. Od minimalistických tvarů k maximálním objemům.

„K návrhu takovéto kolekce mě přivedla inspirace převést pocity do podoby mraků, které neustále plynou oblohou, mění barvy i tvar, ale pod nimi stále zůstává něco neměnného, ​​něco, co nás přesahuje a čeho jsme nedílnou součástí,“ popisuje Monika Drápalová, kreativní ředitelka Pietro Filipi.

Podobně jako s proměnlivostí oblohy je to i s naším působením navenek… Přestože se naše chování a projevy mění, naše nitro zůstává stejné. Stále jsme to my. A také v tom spočívá naše podobnost s přírodou, se kterou tvoříme jednotu.

Přestože se naše chování a projevy mění, naše nitro zůstává stejné. Stále jsme to my.

Atlas mraků vyjadřuje sílu sdílení našich vnitřních pocitů, ale i společenských signálů, potřebu udržitelnosti a s ním spojeného minimalismu. Inspirací pro návrháře pánské kolekce Filip Hieke byly také lidské smysly, hlavně důležitost haptického vjemu.

Kolekce podporuje potřebné ztišení, klid a jemnost, nadsezónní design přidává modelům novou hodnotu a souzní s potřebou udržitelnosti. Jemné barevné kombinace nechají zazářit vaši vnitřní krásu.

Poddejte se proměnlivosti počasí i vlastních pocitů. Atlas mraků vám pomůže najít cestu k tomu podstatnému a stálému – kým jste a v čem jste si podobní s tím, co nás obklopuje.

29. 10. 2020
Kreativní ředitelka: Monika Drápalová
Návrhář pánské kolekce: Filip Hieke
Návrhářka dámské kolekce: Margarita Diaz Machado
Foto a video: Anežka Horová
Modelka: Andrea Mádlová (Pure Model Management)
Model: Daniel Matula (Pure Model Management)
Make-up a vlasy: Margita Skřenková (Maybelline NY)
Styling: Magda Žůrková