Zastavte se a dýchejte, přichází vánoční čas. Na čem opravdu záleží?

Emoce. Vánoce

 

Máte v ruce teplý čaj, na stole hoří svíčka, sedíte na gauči v pohodlí domova a usmíváte se. Tak vypadají Vánoce v ideálním světě. Ve světě, který můžete ovlivnit. Svými rozhodnutími, otázkami a tím, na co kladete důraz.

Jakou emoci ve vás vyvolávají Vánoce? Jak vnímáte jejich prožitek? Zůstal ve vás ještě kus dítěte?

Zastavte se na moment a najděte odpověď na tyto otázky. Konečně je čas, kdy nemusíte nikam spěchat a můžete se ztotožnit se všemi typy klišé, na které si vzpomenete. Vzpomeňte si, jaké to bylo být dítětem. Jiskry v očích, dýchání plnými doušky, čas nehrál žádnou roli a radost byla vždy opravdová. A vzpomeňte si také na to, že toto dítě nikam nezmizelo. Stále se dožaduje pozornosti a dává to najevo právě prostřednictvím emocí.

Monika Drápalová

kreativní ředitelka

Letos můžete vánoční atmosféru prožít v klidu a soustředit se na přítomnost svých nejbližších. Připravili jsme pro vás společně s kreativní ředitelkou Monikou Drápalovou a s návrhářem pánské kolekce Filipem Hiekem tipy na vánoční dárky.

Filip Hieke

návrhář pánské kolekce

S časem Vánoc nemusí přicházet stres a starosti.

Rozdávat radost

Rozdávat radost znamená darovat něco, s čím ten druhý nepočítá, nenárokuje si a neočekává. Něco, co nutně nepotřebuje a nežádá. A stejně tak je to s módou. Jsou to věci, které dělají radost. Není to to nejdůležitější, není to podstatné. Kvalitní kousek v šatníku však potěší vás nebo vaše blízké. A v tom spočívá celé kouzlo.

To, pro co se vědomě rozhodneme

Vánoce spojují. Buďte součástí této synergie. Právě teď máte moc se vědomě připojit. Přírodní materiály ve spojení s nadčasovým stylem.

Rozdávejte radost. Sobě i ostatním

Drobnosti, na kterých záleží

Nemusíte vždycky volit tu větší, a ještě lepší variantu. Věděli jste, že i drobnost dokáže velké věci? Pro něj i pro ni.

Cítit se dobře

Důležité je, jaký pocit to ve vás vyvolá. Dodávají vám pocit stálosti a jistoty třeba vánoční rituály, chvilky pohody v teplém a hebkému svetru u voňavé svíčky a třpytivých ozdob? Dovolte si věnovat čas sami sobě.

Zastavte se, zamyslete se… Co cítíte?

23. 11. 2020
Autor: Marie Ševčíková
Foto: archiv Pietro Filipi